Systemy przeciwpożarowe - Systemy zabezpieczeń Paktino Lublin

Systemy przeciwpożarowe

Pożary to jedna z najczęstszych przyczyn utraty majątku. Wystarczy drobne niedopatrzenie lub niezauważona usterka by cały nasz dorobek obrócił się w proch. Dlatego też zabezpieczenie przed pożarem powinno być priorytetem każdej osoby - niezależnie od tego, czy chodzi o budynek firmowy (który musi posiadać system p. poż z racji przepisów) czy też posiadłość prywatną. Paktino z Lublina to firma, która skutecznie ci w tym pomoże.

Oferujemy projektowanie oraz montaż systemów przeciwpożarowych, które charakteryzują się wysoką skutecznością. Wykorzystując najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, takie jak czujniki czadu, systemy oddymiania oraz alarmy, wykonujemy skuteczne systemy zabezpieczeń dla firm (również w budynkach nietypowych, takich jak duże magazyny, chlewnie, szklarnie itp). Wszystko to w bardzo przystępnej cenie, która sprawia, że dbałość o bezpieczeństwo nie musi oznaczać wydatków ponad miarę.

Zajmujemy się projektowaniem, instalacją, serwisem oraz modernizacją systemów p.poż.

Nasza firma świadczy kompleksowe usługi w zakresie systemów przeciwpożarowych. Wykonujemy projekty instalacji, które pozwalają na maksymalne zwiększenie bezpieczeństwa budynku oraz montaż systemów przeciwpożarowych, oddymiania oraz ostrzegania dźwiękowego. W swojej pracy wykorzystujemy nowoczesne urządzenia, które są niezawodne i bezawaryjne.

Nasze usługi to również modernizacja istniejących już systemów tak, aby maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo naszych klientów. Ponadto świadczymy usługi napraw serwisowych. Nasi doświadczeni pracownicy posiadają wiedzę, która pozwala im poradzić sobie z każdym problemem lub usterką. Wyróżnia nas wysoka jakość proponowanych zabezpieczeń, szybkość działania oraz atrakcyjne ceny.

Automatyczne systemy alarmowania pożarowego pozwalają zminimalizować skutki pożaru

Pożar to nie tylko zagrożenie dla zdrowia, ale również dla naszego mienia. Ogień rozprzestrzenia się błyskawicznie, powodując gigantyczne straty finansowe. Szybkie rozpoczęcie akcji ratunkowej to jedyny sposób na ocalenie choć części majątku. Właśnie dlatego warto zadbać o zainstalowanie najnowocześniejszych systemów alarmowania pożarowego, które pozwolą na szybkie wezwanie straży.

Automatyczne systemy, które instalujemy w firmach i domach naszych klientów, łączą się ze Strażą Pożarną, co znacznie skraca czas oczekiwania na rozpoczęcie akcji gaszenia pożaru. Dzięki temu automatyczne systemy alarmowania pożarowego są najskuteczniejszym sposobem na zminimalizowanie skutków zaprószonego ognia. Przekonało się o tym już wiele osób, które ocaliły swój dobytek dzięki nowoczesnym technologiom.

Czujniki gazu, dymu i czadu

Zagrożeniem dla bezpieczeństwa pracowników czy mieszkańców nie jest tylko otwarty ogień. Wprost przeciwnie - za większością tragedii stoi ulatniający się dym, czad lub gaz, który często będąc całkowicie niewyczuwalny, potrafi doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet zgonu. Właśnie dlatego projektując systemy zabezpieczeń nie pomijamy również tych zagrożeń.

Naszym klientom oferujemy nowoczesne czujniki dymu, gazu oraz czadu, które wykrywają wysokie stężenie niebezpiecznych substancji i skutecznie ostrzegają sygnałem dźwiękowym przed występującym zagrożeniem. Montaż czujników czadu oraz innych substancji gazowych to najprostszy sposób na skuteczną ochronę, który warto wykorzystać. Technologie te uratowały już bowiem wiele ludzkich istnień.

Automatyczne systemy oddymiania pomieszczeń

Jak wspominaliśmy, zagrożeniem jest nie tylko ogień, ale również dym. Bardzo często w trakcie pożaru to gryzące kłęby zbierają najwięcej ofiar. Dlatego też oferujemy naszym klientom rozwiązania, które ochronią ich zdrowie i życie w przypadku pożaru. Są to automatyczne systemy oddymiania pomieszczeń, które w przypadku pojawienia się ognia oczyszczają powietrze.

Systemy oddymiania działają automatycznie, w oparciu o wyniki czujników dymu. Aby zwiększyły nasze bezpieczeństwo w czasie pożaru, nie jest konieczne ich włączanie przez kogokolwiek. Dzięki temu, nawet w przypadku niezauważonego zagrożenia, powietrze wewnątrz chronionego obiektu zostaje szybko i sprawnie oczyszczone ze szkodliwych substancji.

Automatyczne powiadomienia o pożarze

W swoich realizacjach wykorzystujemy najnowocześniejsze rozwiązania oraz urządzenia. Dzięki temu nasze systemy ppoż. są niezwykle funkcjonalne. Jedną z funkcji, którymi się wyróżniają, są automatyczne powiadomienia o pożarze, które znacząco zwiększają bezpieczeństwo osób znajdujących się w budynku oraz zminimalizują straty materialne. Warto również dodać, że dzięki temu, iż posiadamy koncesję MSWiA, jesteśmy uprawnieni do projektowania i wykonywania systemów zabezpieczenia technicznego w obiektach obowiązkowej ochrony.

Automatyczne powiadomienia o pożarze to nie tylko wyraźny i donośny sygnał dźwiękowy, który ułatwia dotarcie do osób znajdujących się w budynku i szybszą ewakuację, ale również powiadomienie służb. System natychmiastowo po wykryciu zagrożenia wykonuje bowiem połączenie z jednostką straży pożarnej. Dzięki temu służby są w stanie błyskawicznie dotrzeć na miejsce pożaru i rozpocząć akcję ratunkową.

Systemy p.poż. są ważne zarówno w firmie, jak i w domu

O tym, że systemy przeciwpożarowe powinny znaleźć się w każdej firmie, nie trzeba nikogo przekonywać. Są one zresztą wymagana przepisami prawa. Często jednak zaniedbujemy ochronę przeciwpożarową w swoich domach. To poważny błąd. Obecnie, nowoczesne systemy przeciwpożarowe sprawdzą się również w budynkach prywatnych, znacząco zwiększając nasze bezpieczeństwo.

Najwyższą jakość sprzętu gwarantują renomowani producenci

Serwis korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug zgodnie z polityka prywatnosci. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookies w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.